بهترين پست من!!!   

دوستمون ارسلان من و مریم رو به بازی انتخاب بهترین پست دعوت کرده.من به علت اینکه خیلی زیاد می نویسم و خیلی پرکارم !!!و قدرت انتخاب زیادی داشتم !!!! برای همین توی اون همه انتخابی که داشتم!!!در نهایت بی سلیقگی این پست رو انتخاب کردم:

 تخصص یعنی کشک!!!!!!!!!!!   

من تازه فهمیدم که تمام اون چیزهایی که تو دانشگاه خوندم کشک بوده و اصلا اساتید روزنامه نگاری بیجا میکنن کتاب روشهای خبرنویسی رو چاپ میکنن!!!

میدونید چرا؟ چون یکی از اعضای محترم هئیت مدیره ما امر کردن که برای مدیر عامل از این به بعد باید بنویسیم "جناب آقای دکتر...."۱

من واقعا درک نمیکنم ما ایرانی ها کی می خواهیم بفهمیم توی رشته ای که تخصص نداریم نباید اظهار نظر کنیم؟ واقعا کی؟باید از اینی که هستیم بدبختتر بشیم تا این موضوع روبفهمیم؟

اصلا درد ما که یکی دو تا نیست. توی این مملکت اگه دکتر ومهندس نباشی اصلا با سواد محسوب نمیشی که هیچ تازه تنبل و درسنخوان هم هستی! چرا؟ چون رشته ای که خوندی فرمول نداره. تازه مهمتر از همه اینه که توی کشور ما همه متخصص جامعه شناسی و علوم سیاسی و بقیه رشته های علوم انسانی هستند.باور کنید راست میگم.بارها توی مهمانی های خانوادگی ودوستانه با آدمهایی برخورد کردم که چنان در مورد مسائل اجتماعی نظر میدن که من تحصیل کرده این رشته اصلا جسارت این مدل اظهار نظر رو ندارم.چنان قانون ونظریه صادر میکنن که واقعا بعضی وقتها کم میمونه شاخ در بیارم.

حالا توی کشورهای پیشرفته درس خوندن توی حوزه های علوم انسانی باعث افتخار است.چیزی که تو کشور ما یعنی عین بدبختی.

خلاصه میخواستم بگم کاش ما میفهمیدیم فقط در حوزه تخصصی خودمون اظهار نظر کنیم و بذاریم هر کس کار خودش روانجام بده.

  هاله

۱-در خبر نويسی استفاده از عناوينَِ مثل (جناب آقا... )و صفات مختلف ممنوع است.

من هم مرتضی از وبلاگ دل پاک من،دکتر مازیار داروساز، خبرنگار مزدور و مداد رنگی  رو به این بازی دعوت می کنم و برای نشنیدن فحش از مریم حق انتخاب بقیه دوستان رو به عهده اون می ذارم.

 

لینک
یکشنبه ۸ مهر ،۱۳۸٦ - مریم و هاله